Skip to main content

O Tajemnym Planie

Czym jest Tajemny Plan?

Tajemny Plan to nauczanie Słowa Bożego skierowane do ludzi, którzy nie tylko chcieliby Biblię poznać, lecz także według niej żyć.

Tajemny Plan nie udziela wszystkich odpowiedzi, zachęca do osobistego studium Pisma Świętego. Nawet tym osobom, które w dziedzinie biblistyki uważają się za laików, daje odpowiednie narzędzia by od razu rozpocząć własną lekturę ze zrozumieniem.

Kim jesteśmy?

Tajemny Plan to służba poświęcona (profetycznemu) nauczaniu Słowa Bożego.

Publiczną twarzą tej służby jest Fabian Błaszkiewicz. W służbę tą zaangażowanych jest jednak obecnie kilkanaście osób dbających
o działanie całego dzieła.

Zespół ten odpowiada za organizowanie wykładów na żywo, nagrywanie ich, obróbkę techniczną i publikację, obsługę kanałów społecznościowych i strony internetowej oraz przede wszystkim modlitwę za tych, do których poprzez Tajemny Plan trafia Boże przesłanie, a także taką wobec nich posługę duchową jakiej potrzebę zgłaszają (chrzest wodny, modlitwa wstawiennicza, wizyta apostolska etc.).

Jeśli czujesz wezwanie Boże by do nas dołączyć, sprawdź to na uczciwej modlitwie przed Panem. Pan tę służbę rozpoczął, Pan może chcieć ją rozwinąć, Pan może też chcieć ją zakończyć. Jeśli więc On zaprosi Cię do tej odpowiedzialności, daj znać.

Fabian Błaszkiewicz

Nauczyciel Słowa Bożego, biblista, zaangażowany w odrodzenie i dojrzewanie autentycznej pięciorakiej służby w Ciele Chrystusa.

Nowonarodzony w 1991 roku w wyniku ogłoszenia mu Ewangelii przez chrześcijan charyzmatycznych podczas spotkania grupy domowej. Trafił do kościoła rzymsko-katolickiego i konsekwentnie do zakonu jezuitów,
w którym spędził prawie 20 lat.

Ostatecznie jednak odszedł nie tylko z zakonu, ale całej religii
rzymsko-katolickiej, by podjąć normalne życie chrześcijańskie oparte wyłącznie na prawdzie Słowa Bożego. Zmianę tę przypieczętował swoim chrztem wodnym w styczniu 2016 roku. Wkrótce potem rozpoczął działalność kanał „Tajemny Plan” na YT.

Obecnie chrześcijanin biblijnie wierzący, niezrzeszony w żadnej denominacji, usługujący całemu ewangelicznie wierzącemu Ciału Chrystusa. Mieszka wraz z żoną i synem pod Krakowem.

Tymoteusz Tobała

Z Tajemnym Planem od pierwszego dnia projektu.

Odpowiedzialny za rejestrację i publikacje materiałów na wszystkich platformach. Właściciel wydawnictwa Epafras.pl publikującego książki oraz inne materiały Tajemnego Planu.

Żywo zaangażowany w służbę Back to Jerusalem wspierającą misjonarzy i prześladowanych chrześcijan, głównie w Chinach i na Bliskim Wschodzie.

Z Jezusem spotkał się w 2016 roku, ochrzcił się chwilę później, niezrzeszony w żadnej denominacji.

Mąż Weroniki, ojciec Junii. Razem mieszkają w podkrakowskich Bibicach.

Piotr Smoczyński

Miłośnik outdooru i survivalu. Zawsze pod ręką ma nóż, źródło ognia i Biblię. Cudem przetrwał 25 lat w religii rzymsko-katolickiej, po czym zaczął czytać Biblię i zakochał się w Słowie Bożym. Wobec tej nowej miłości w 2017 roku porzucił religię i ochrzcił się w wodzie. Zafascynowany odkrywaniem jak normalne może być codzienne życie kościoła z Jezusem.

W ,,Tajemnym Planie” m.in. odpowiada za social media i razem z Tymkiem techniczne kwestie związane z publikacją filmów na YouTube i na stronie www. Jeśli kontaktujecie się z nami przez Facebooka to zazwyczaj właśnie Piotr odpowiada 🙂

Razem z żoną Gosią i psami mieszkają w Krakowie. Wspólnie zaangażowani w organizacje wydarzeń Tajemnego Planu.

Gosia Smoczyńska

Żona Piotrka, właścicielka dwóch psiaków: Foresta i Jimmiego, które możecie słyszeć jak chliptają wodę na nagraniach TP. Behawiorystka zakochana w Słowie Bożym, zafascynowana relacją człowiek-zwierzę z biblijnego punktu widzenia. Osobiste studium słowa przekłada na praktykę w pracy z psami i ich właścicielami prowadząc swoją firmę RodzinnyPies.pl

Nowonarodzona i ochrzczona w 2017 roku, niezrzeszona w żadnej denominacji, mieszka w Krakowie.

W ramach Tajemnego Planu pilnuje żeby nagrania nie były za krótkie 😉 Jest też odpowiedzialna za kwestie organizacyjne różnych wydarzeń.

Grażyna Mikrut

Szukała Boga od dziecka, chrzest wodny przyjęła dopiero w lutym 2017 roku i to był realny moment rozpoczęcia drogi z żywym Bogiem od początku związanej z Tajemnym Planem.
Wspierająca dzieło TP w zgodzie ze słowem otrzymanym od Pana kilka lat temu.
Biblijnie wierząca, bezdenominacynja.
Mama i babcia.

Testerzy

Dzielna brygada kilkunastu osób, które regularnie przeglądają dziesiątki godzin materiału nagrań Tajemnego Planu.

Dzielą je na rozdziały, każdy rozdział tagują, opisują i przygotowują dla Was, żeby każdy i każda miał jak najlepszy dostęp do całości naszego Studium Słowa Bożego.

Bez testerów nie było by chociażby wyszukiwarki tematów (i innych rzeczy, które właśnie powstają).

Zespół IT

Bez nich nie było by tej strony…  

ale strona to mało, służy ona do wizualizacji zaprogramowanej przez nich ogromnej bazy danych tagów, rozdziałów, a już niedługo wersetów użytych w całym studium.

Stworzyli wyszukiwarkę tematów, ułożyli wszystko w jak najbardziej przystępny sposób, a teraz działają dalej nad kolejnymi rozwiązaniami, które wszystkim ułatwią studiowanie Słowa Bożego.

W co wierzymy?

Ponieważ najważniejszym nurtem służby Tajemnego Planu jest obecnie nauczanie Słowa Bożego oświadczamy, że chcemy trzymać się jak najwierniej zasady literalnego interpretowania Pisma Świętego w zgodzie z najdoskonalszymi standardami tej sztuki przyjętymi w chrześcijaństwie ewangelicznym, a wyrażonymi najlepiej poprzez:

  1. Chicagowską Deklarację o Nieomylności Pisma Świętego przyjętą w 1978 roku podczas 1 szczytu International Council on Biblical Inerrancy
  2. Chicagowską Deklarację o Hermeneutyce Biblijnej wydaną w 1982 roku podczas 2 szczytu ICBI.

Dokładne tłumaczenie tychże dokumentów na język polski, a wraz z nimi pełny tekst naszego wyznania wiary wynikającego z tak rozumianego najwyższego autorytetu Słowa Bożego dostępny jest w publikacji „W co wierzą biblijni chrześcijanie?”.

Zobacz skrócone wyznanie wiary

Skontaktuj się z nami

Oddałeś/oddałaś życie Chrystusowi przez wiarę? Jesteś osobą łaską zbawioną i nowonarodzoną? Brakuje Ci chrztu wodnego w Imię Jezusa? Daj znać, może będziemy Ci w stanie pomóc.